Ekologia.pl


Wystaw KomentarzWWW: https://www.ekologia.pl
Dodano: 2023-05-29
Telefon: 224989898
Miejscowość: Warszawa
Adres: Kaliszówka 4
Kod pocztowy: 01-909


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Dzięcioł zielony

Dzięcioł zielony (Loxia curvirostra) to niewielki ptak z rodziny wokółkowatych, rzadko spotykany w Polsce. Dzięcioły zielone są najmniejszymi ptakami żyjącymi na naszym terenie, a ich średnia długość wynosi od 13 do 16 cm. Charakterystyczne dla nich są czerwone pióra na głowie oraz wyraźnie zarysowana czarna obwódka wokół oczu. Ich spód jest biały, a plecy koloru brązowego.

Dzięcioł zielony żyje głównie w lasach iglastych, szczególnie lubi trzeciorzędne lasy sosnowe. Jest ptakiem wędrownym i zimuje w Europie południowej oraz Afryce. Żywi się owadami i małymi bezkręgowcami, które skrada z liści i gałęzi drzew.

Dzięcioł zielony jest ptakiem głośnym i żywiołowym, a jego charakterystyczny głos składa się z wielu połączonych dźwięków. To bardzo aktywne i energiczne zwierzę, które zachowuje się bardzo przebiegle. Dzięcioł często używa innych ptaków do przeszukiwania środowiska w poszukiwaniu pokarmu i schronienia.

Dzięcioł zielony ma bardzo ograniczoną populację w naszym kraju, ponieważ jego naturalne środowisko jest systematycznie niszczone. Z tego powodu ptak ten jest objęty ochroną prawną. Aby pomóc temu ptakowi należy zapewnić mu odpowiednie warunki bytowania, takie jak dostęp do odpowiedniego pożywienia i schronienia.


Podobne

Image

Invenco Sp. z.o.o.

Al. Żwirki i Wigury 93
Warszawa

Image

happymani.pl

Pilchowicka 27
Warszawa